PROGRAMIN AMACI:
Türkçemiz, dünyanın en kapsamlı ve zengin dillerinden birisi olmasına rağmen her geçen gün bu zenginliğini kaybediyor. Bunun başlıca sebebi de Türkçemizi doğru kullanma alışkanlığına sahip olmayışımızdan kaynaklanıyor. Ana dili Türkçe olan her birey bu anlamda hem kendi sorumluluğunun bilincinde olmalı hem de gelecek nesillere dilinin güzelliklerini en güzel şekilde aktarabilmeli. Ne yazık ki ülkemizde bu bilinç yaygınlaşmadığı için gelecek nesillere Türkçeden daha çok her dilden uyarlanmış kelimelerin oluşturduğu garip bir dil bırakma tehlikesiyle karşı karşıyayız.

Bugün ülkemizde bu tehlikeye karşı mücadele eden birçok kurum ve kuruluş var. Milli eğitim bakanlığı, Türk Dil Kurumu, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve özel eğitim merkezleri Türkçemizin korunması için çok önemli çalışmalar yürütüyorlar. Biz de Mavisu olarak bu çalışmalara katkıda bulunmak ve gelecek nesillerimize gerçek bir Türkçe bırakabilmek için bu alanda elimizden geleni yapmaya karar verdik. Konusunda uzman ve deneyimli kadromuzun hazırladığı diksiyon kursumuza katılan kursiyerlerimiz hem Türkçemizi en güzel ve etkili şekilde konuşmayı öğrenecek hem de spikerlik mesleği için gerekli altyapıyı edinmiş olacaktır.

Sunuculuk ve spikerlik alanında kendini geliştirmek isteyen kursiyerlerimiz için kurs programımız içerisinde uygulamalı eğitimler de verilecektir. Profesyonel ekipmanlarla hazırlanmış stüdyolarda seslendirme, sunuculuk ve spikerlik için gerekli bütün eğitimler diksiyon kursunun son aşamasında talep eden kursiyerlerimize ücretsiz olarak sunulacaktır. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz hem milli eğitim bakanlığı'ndan onaylı bir sertifika sahibi olacak hem de çeşitli radyo ve tv'lerde staj yapma imkânı yakalamış olacaktır.

DİKSİYON VE SPİKERLİK KURSUMUZDA VERİLECEK EĞİTİMLERİ ŞU ŞEKİLDE SIRALAYABİLİRİZ.

Harflerin okunuşu
Doğru nefes alma teknikleri
Nefes, ses, artikülâsyon egzersizleri
Temel diksiyon ve konuşma kuralları
Sesin etkin ve etkili kullanımı
Dil kullanımında doğru bilinen yanlışlar
Uygulamalı okuma ve konuşma eğitimi
Akıcı ve anlaşılır konuşma teknikleri
Temel sunuculuk ve spikerlik eğitimi
 
KAZANILACAK YETERLİLİKLER
Beden dilini kullanarak kişiler arası doğru iletişim kurabilir.
Gerekli ortam sağlandığında, günlük aktiviteleri uygularken drama çalışma basamaklarına uygun olarak dramatik etkinlikleri kullanabilir.
Gerekli ortam sağlandığında, televizyon yayıncılığı standartlarında program önerisi oluşturulması çalışmalarını ve çekim öncesi hazırlıkları yürütebilir.
Kitle iletişiminin özelliklerini ve kitle iletişim araçlarının işlevlerini değerlendirerek ilgili yöntem ve teknikleri kullanabilir.
Televizyon yayıncılığı için dekor, ses ve ışık sistemi kurulumu aşamalarını anlayabilir uygun ışık tasarımı bilgisine sahip olur.
Radyo programı sunabilir.
Televizyon programı sunabilir.
Halkla ilişkiler ve tanıtım organizasyonlarında sunum görevi yapabilir.
 
İSTİHDAM ALANLARI VE NİTELİKLERİ
Medya sektöründe radyo,
Televizyon
Prodüksiyon şirketleri ve Reklam ajanslarında sunuculuk ve spikerlik yapabilir.
Halkla ilişkiler ve tanıtım şirketleri ile çeşitli organizasyonlarda sunuculuk görevi üstlenebilir.
 
 KURSUN SÜRESİ VE BAŞLAMA TARİHLERİ:
TOPLAM 30 SAAT SÜRECEK OLAN KURS PROGRAMIMIZIN TAKVİMİ;
 
CUMARTESİ    : 10:00 - 14:00 / 8 HAFTA  (MUSTAFA SÖYLEMEZ)
PAZAR            : 10:00 - 14:00 / 8 HAFTA  (AYKUT BURAK ŞİMŞEK)

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!