ALAN: YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ
MESLEK: İLERİ SEVİYE PASTACILIK VE EKMEKÇİLİK ELEMANI KURSU

MESLEK ELEMANI TANIMI
Kurs Programı ile çörek, gevrek, kek, çikolata, vanilya, turta, milföy hamuru hazırlayabilen, kurabiye, beze, pizza, tart, turta, poğaça, çikolata, pide, fırın pidesi, ekmek yapabilen amatör ev hanımları ile kendi işyerini açacak veya hotel, tatil köyü, restoran, pastaneler ve kafelerde çalışabilecek uluslararası nitelikte profesyonel anlamda İleri Seviye Pastacılık ve Ekmekçilik Elemanı yetiştirilmektedir.

İSTİHDAM ALANLARI
Günümüzde Pastacılık ve Ekmekçiliği bilen sertifikalı elemanlara Türkiye içinde ve dışında faaliyet gösteren, yerli ve yabancı hotel, tatil köyü, restoranlar, yemek firmaları, pastaneler, kafelerde çok fazla bir talep vardır. Bu programı bitiren MEB onaylı İleri Seviye Pastacılık ve Ekmekçilik Elemanlığı Mesleki Eğitim Belgesi alan kişiler bireysel olarak yurt içi ve yurt dışındaki Hotel, Tatil Köyü, Restoran, Yemek Firmaları, Pastaneler ve Kafelerde rahatlıkla iş bulup sertifikalı İleri Seviye Pastacılık ve Ekmekçilik Elemanı sıfatıyla yüksek ücretle çalışabilirler.
 
Kursiyerlerin İstemeleri halinde kendileriyle yapılan Esnek Çalışma İş Sözleşmesi şartlarında kursun bağlı olduğu firmaya ait Net Hizmet Servisleri vasıtasıyla yurt içi ve yurt dışındaki Hotel, Tatil Köyü, Restoran, Yemek Firmaları, Pastaneler, Kafe iş yerlerinde dolgun ücretle sigortalı çalışmak üzere iş garanti edilmektedir.
 
BELGELENDİRME
Kurs Programını bitirenlere MEB Onaylı İleri Seviye Pastacılık ve Ekmekçilik Elemanı Belgesi verilmektedir.
 
GİRİŞ KOŞULLARI
Pastacılık ve Ekmekçilik sektöründe en az 2 yıl çalıştığında belgelendirebilenler ya da Temel Pastacılık Kurs Bitirme Belgesine sahip olanlar, Türkiye’nin her bölgesinden en az İlköğretim Okulu (Eski Orta Okul) mezunu erkek ve bayanlar Türkiye de oturma izni bulunan yabancı uyruklu kişiler katılabilir.
 
EĞİTİM SÜRESİ
İleri Seviye Pastacılık ve Ekmekçilik Elemanı Yetiştirme Kurs programının toplam süresi 96 saat olup ortalama 8 hafta sürmektedir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!